naše škola

školní jídelna

naše škola

Naše škola

Naše škola je umístěna ve dvou budovách, a to ve dvou obcích (Holubice, Tursko) vzdálených od sebe 4 km. Historie obou budov sahá do 2. poloviny 19. století. V obci Holubice byla škola založena v roce 1868. V Tursku se historie školy datuje do roku 1702, kdy byla založena řádem křížovníků s červenou hvězdou. V roce 1835 byla slavnostně otevřená tzv. Nová škola. V této době byly obě školy samostatné. Ke sloučení škol pod jednoho zřizovatele došlo před více než 30 lety z důvodu ubývání počtu žáků v obou obcích.
V roce 2010 proběhla v Holubicích rozsáhlá rekonstrukce školní budovy, v roce 2015 pak byla budova přestavěna a rozšířena o další dvě podkrovní třídy. V současné době se ve škole učí žáci 1. a 2. ročníku. Přestavbou podkroví prošla v tomto roce také budova v Tursku a došlo tak k navýšení kapacity školy. Zde jsou umístěni žáci 3. – 5. ročníku.
V každé budově školy se nachází oddělení školní družiny, přičemž družina v Holubicích je z kapacitních důvodů určena pouze pro žáky 1. ročníku.
Hlavními zásadami našeho školního vzdělávacího programu je individuální přístup k žákům. Vycházíme ze zásady začlenění a spolupráce dětí s různými vzdělávacími potřebami. Snažíme se dětem vytvářet podnětné prostředí a učíme je spolupracovat. Během školního roku pořádáme pro děti různé akce, sportovní, kulturní a vzdělávací a organizujeme též školy v přírodě.

Idea školy obecné

„Za prvé, my máme na mysli všeobecné vzdělání všech, kdo se narodili lidmi, ke všemu lidskému. Musí tedy být vedeni pospolu jednou cestou , kam až mohou být vedeni, aby se všichni navzájem povzbuzovali, podněcovali a bystřili. Za druhé chceme, aby všichni byli vzděláni ke všem ctnostem , také ke skromnosti, svornosti a vzájemné úslužnosti. Nesmějí tedy být od sebe odtrhováni tak brzy a nesmí být některým podávána příležitost, aby se sobě líbili nad jiné a aby pohrdali jinými vedle sebe.“
                                                                                                                             J.A.Komenský

úřední e-deska