naše škola

školní jídelna

fotogalerie - 2018/2019

Výlet na Říp (se školou)

Ráno jsme se sešli u školy. Věděli jsme, že na nás čeká velké dobrodružství. Chystali jsme se vyrazit na horu Říp. Všichni se moc těšili a já se těšil také. Protože jsme měli jet vlakem. Ale na nádraží jsme nejdřív museli autobusem (nechápu, jak jsme se tam všichni vešli). Jak jsme dojeli na nádraží (v Libčicích – poznámka redakce), tak jsme šli docela dlouhým podchodem v zemi, až na druhou stranu kolejí, kde jsme dost dlouho čekali (10 minut – poznámka redakce) na náš vlak. Přijel a my jsme nastoupili, ten vlak měl dvě patra + přízemí (2 patra celkem – poznámka redakce), samozřejmě jsme všichni vešli úplně nahoru, tam jsme se usadili. Netrvalo dlouho a my jsme museli přestupovat do dalšího gigavlaku, kterým jsme potom jeli asi půl hodiny (do Roudnice nad Labem – poznámka redakce). Dorazili jsme na další autobusovou zastávku a odtamtud jsme potom jeli až k hoře Říp. Tam jsme si vyšlápli asi 1,5 km, protože jsme k hoře dorazili až po tom, co jsme přešli hezkou vesničku (Rovné – poznámka redakce). Mimochodem, na hoře jsem byl mezi prvními. A teď tu píšu tenhle příběh a už se mě všichni vyptávají, co tu dělám. Takže to už budu muset ukončit.
Konec.
T.P. autor strhujícího vyprávění, 7.5. 2019

Redakce dodává, že počasí se vydařilo. Na hoře Říp čekala děti prohlídka rotundy Sv. Jiří a Sv. Vojtěcha z 12. století. Po prohlídce se děti nasvačily, zahrály si hru „Evoluce“ a odběhly do Roudnice, kde jsme díky zpoždění vlaku stihli zpáteční spoj do Turska a Holubic.

Třída IV. A a IV. B

úřední e-deska